Nejnovější fotografie
Prohlížet galerii
Prohlížet galerii
Prohlížet galerii

Novinky

 

13.10. 2007 - stránky oficiálně spuštěny. Chybičky se doladí za provozu. K jednotlivým fotografiím časem přibudou komentáře. Pokud někoho bude u některé fotografie zajímat technická stránka, rád pod fotkou odpovím na případné dotazy.

13.10.2007 - výprava na Rešovské vodopády spolu z dalšími třemi "blázny" :-) Fotografie budou následovat až po zpracování.

17.10. 2007 - tak jsem si pořídil konečně taky LCD. EIZO 1701. Špička to není, ale je to lepší než to bylo :-)

21.1.2008 - VÝSTAVA FOTOGRAFIÍ - Město Lipník nad Bečvou spolu s městskou knihovnou pořádají výstavu mých fotografií pod názvem "xamil 2008". Vernisáž je v pondělí 21.1 v 17:00 ve výstavním sále městské knihovny "Domečku". Jsou zváni všichni. Výstava tam pak bude do 31.1.

26.1.2008 - koupě fotoaparátu Nikon D80 s battery gripem

2.2.2008 - koupě objektivu Nikkor 70-300 VR

Únor 2008 - Na fotky krajiny to není a tak zlouším nový Nikkor 70-300 v ZOO v Olomouci a v Lešné. Objektiv můžu jen chválit. Stabilizace pracuje výborně a rychlost ostření je dostatečná. Pravda, 300mm se mi zdá většinou jako použitelné minimum. Ale není to vše. Zase je to jako vždy hlavně o světle, čili za poledního slunce moc pěknou fotku neuděláte.

Duben 2008 - počasí na fotografování krajinek je bídné. Buď je vysloveně škaredě nebo je tolik vody ve vzduchu, že na nějáké výhledy to není. Tak trošku zkouším fotit zvířátka v ZOO a to hlavně v Lešné, kde jsou pro fotografy mnohem lepší podmínky, protože není mezi nimi a zvířaty v jarních a letních měsících tolik skel, pletiv apod jako v jiných ZOO.

Duben 2008 - koupen stativ Manfrotto 055XPROB. Je to s kvalitou, možnostmi a hlavně hmotností někde jinde, ale samozřejmě taky cenově. Zároveň prodáno tělo D70, nebylo pro něj už takové využití, jak jsem původně myslel.

 

Červen - Červenec : Omlouvám se všem kdo poslední dobou nenachází nové fotky, ale posledních pár týdnů žiju částečnou rekonstrukcí bydlení, takže jsem neměl na fotografování vůbec čas. Krom toho letní měsíce jsou pro nás co nejezdíme do Alp po krajinářské stránce poněkud méně záživné. Příroda je jednolitě zelená a v ZOO otevírají v 9 a to už je slunce tak vysoko, že toho člověk moc nenafotí :-) Ale hned jak to půjde, tak se do toho zase pustím.

25. srpna - 27. srpna - naplánován poprvé výlet na Slovensko. Je to asi směšné, ale ještě jsem tam nebyl, tak tedy hurá poprvé do Tater. Snad bude aspoň turistická fotečka :-)

...... v Tatrách to špatné nebylo, ale za tři dny bez znalosti prostředí se toho moc nafotit nedá. I když znám lidi co to dokážou :-) Žel nejsem jeden z nich.

Září - dvoutýdenní pobyt v Jeseníkách v rámci pracovní rehabilitace. Pořád jen pršelo a první týden i sněžilo.

Září - od 15.9. vystaveno 6 fotografií ve formátu 30x45cm ve vstupních prostorách Městského úřadu v Lipníku nad Bečvou

Prosinec - výstava "Salon hanáckých fotografů" v Prostějově. Od 17. prosince 08 do 25. ledna 09 

ROK 2009

Od ledna se pár věcí událo.

Jednak jsem vyměnil blesk Sigma za Nikon SB-800, protože hlučnost a mechanické zpracování Sigmy je bohužel o dvě třídy níže než u Nikonu. 

Taky jsem nedávno prodal Nikkor 70-300VR, protože i když to byl slušný objektiv tak zejména po mechanické stránce to nebylo na dlouhé roky dopředu. Místo něj jsem pořídil Sigmu 100-300 což je sklo o dost lepší, ale také o dost dražší a těžší. Zatím jsem neměl příliš příležitost jej použít, ale to přijde.

Vyzkoušel jsem si fotografování v atelieru a docela se to myslím povedlo. Kamarádova dcerka měla jen 1,5 roku a tak to bylo na začátek velké sousto, ale tatínek pomohl a nějáký ten slušný snímek myslím vznikl.

No a nejvíce mě potšilo, že mi otiskli v časopise fotografii na celou stranu a zároveň mi zajistila půlroční předplatné tohoto časopisu :-)

Mám v plánu co nejvíce využít jarní dny kdy bude ještě zima a tím pádem čistý vzduch. Naskýtá se myslím pár zajímavých míst v okolí. Tak uvidíme ........

Od 30.5. budu galerii předělávat. Hlavně jí "promažu" protože koukatelných fotografií je tam velmi velmi málo.

ŘÍJEN 2009 - Od července tohoto roku jsem zažil velké změny v osobním životě. To způsobilo, že jsem fotografování odsunul na nějakou dobu stranou. Nyní se k němu však vracím, protože je to už velmi důležitá součást mého života.

 

 

Podzim a zima 2009 - začínám novou životní etapu v jiných končinách a věci se posunuli dobrým směrem. Fotografuji poslední dobou dost často, ale jsou to někdy věci na přání mých kamarádů, které nelze někdy publikovat na stránkách ať už pro soukromou povahu snímku nebo pro jeho nezajímavost pro ostatní. Rád bych konečně začal více vyrážet do krajiny a na hory. Záleží to mimo jiné i na náladě mého auta, které si přece jen při čtvrt milionu kilometrů občas řekne o tučnou finanční injekci.

 

VŠEM PŘEJI PĚKNÝ ZÁVĚR ROKU 

 

Prosinec 2009 - v mém soukromém životě se vše v dobré obrátilo a i fotografování se věnuji stále častěji.

 

VESELÉ VÁNOCE A ŠŤASTNÝ NOVÝ ROK VŠEM 

 

2010 

 

Tak tu máme rok s takovým pěkným kulatým číslem.

 

Chci se věnovat stále častěji fotografování lidí. Prozatím jsem v něm velmi slabý, ale to se změní .... už jsem začal se studiem a tréninkem :-))) 

 

ÚNOR 2010

Dne 19. února vyšel časopis "Digitální FOTO magazín" s číslem 80. V rubrice Profil čtenáře si tentokrát můžete přečíst o mě :-)

 

ÚNOR - BŘEZEN

Investoval jsem do další fototechniky. Pořídil jsem si vysněný objektiv Nikkor 70-200VR. Byl jsem k tomu částečně donucen, protože Sigma 70-200 se mi pokazila a po opravě v servisu jsem jí prodal. A řekl jsem si, že když už tak pořádný objektiv ..... i když neskutečně drahý. 

 Pořídil jsem si studiovou techniku do začátku u firmy PHOTON EUROPE v Praze a uvidíme jak mi to půjde. Firmu vám všem mohu vřele doporučit. Tak ochotný a vstřícný personál jsem dlouho neviděl ( jestli vůbec někdy ) 

BŘEZEN 2010

 

Upraven vzhled rubriky Fotogalerie. Pokud se vám nezobrazuje korektně je vhodné aktualizovat starší verze prohlížečů.

JARO - podařilo se mi na výletech za fotografiemi zachytit myslím několik zajímavých záběrů. Velmi si cením snímku zámku Červená Lhota s horkovzdušným balonem na obloze. Takové záběry nejsou k vidění každý den.

Také snímek "Český Wokna" mě velmi potěšil, protože přesně tak jsem si ho představoval.

Začínám se přesně podle svého předsevzetí věnovat více fotografování lidí, ale uznávám, že to není nic jednoduchého. Dokonce na to občas nemám tak úplně nervy, protože málo platné - ne každý se hodí na focení portrétů apod.

LÉTO - na týdenní dovolené v Řecku se mi po fotografické stránce nedařilo ani trochu, ale jinak dovolená byla fajn. Leč hromada kamení a suché trávy ve 40-ti stupních Celsia není zrovna fotografický ráj. Tedy pro mě ne.

 

Ve dnech 23.7. - 11.8. jsem měl výstavu v Galerii u Hanáka v Prostějově. Lidí se přišlo podívat dost a Prostějovským fotografům jsem vděčný, že mi to umožnili. Nicméně výstavní prostor jako takový je dobrý, ale umístění a otvírací doba jsou poněkud problematické. Pokusím se příští výstavu zorganizovat někde ve veřejných prostorách aby fotky vidělo co nejvíce lidí. Jen samotná výstava mě vyšla na dost peněz a bylo by dobré co nejvíce takto vložené prostředky využít. 

 

ROK 2011

 

Letos jsem se zatím ani nedostal přes různé pracovní a zdravotní problémy k focení, ale už je vše vyřešeno takže zas hurá za fotkami. Jen počasí se ovlivnit nedá takže musí být člověk trpělivý a vyčkat příhodné chvíle. Letos bych opět rád navštívil Dolomity, ale původně plánovaný květen se kvůli pracovním úkolům konat nebude takže zřejmě letos léto či podzim. 

 

 

 

 

 

počítadlo.abz.cz